JSME KASSUA
DIGITÁLNÍ AGENTURA
Logo KASSUA
Loading...
Dobrý den, potřebujete se na něco zeptat?
Začínáme, držte si klobouky!

Začínáme, držte si klobouky!

Život v Kassue

Ahoj všem, jmenuji se Martin a jsem spoluzakladatel nové digitální agentury Kassua studio. Pojďme se společně ponořit do příběhu vzniku agentury dvou dlouholetých kamarádů.

Jo! Jsem ten divný kluk, kterého bavila výtvarka :)

S Robertem se znám od svých deseti let, kdy jsme společně válčili na fotbalovém pažitu. Oba nás pojí jediné, a to, že již na základní škole jsme měli představu, co nás baví a čím se chceme živit. Já jsem od pěti let chodíval do umělecké školy a vždy jsem rád cokoliv tvořil a nebo si čmáral. Jo! Jsem ten divný kluk, kterého bavila výtvarka :). Robert byl podobný typ. Naplňovala ho kreativní práce a říká, že mu pomohl i fakt, že byl takový rodinný ajťák. Zkrátka nejmladší, který uměl s počítačem.

Poslední řádky možná napověděli, že Robert se vydal na cestu studia IT, konkrétně vývoje aplikací a her. Já jsem ke konci základní školy zkoušel z legrace tvořit psí kusy ve Photoshopu a i to rozhodlo, že jsem se vydal na studium grafického designu.

Mladí freelanceři

Při hodinách grafického designu se spolužáci učili tvořit vrstvy nebo ukládat soubory. Já touto dobou tvořil své první zakázky. Ve většině případech byli mí klienti členové rodiny nebo rodinný přátelé, ale tehdy jsem se cítil, jako někdo :). Zkoušel jsem si první loga, plakáty nebo bannery na webové stránky. Určitě mé práce příliš krásy nepobraly a technické chyby se také našly, ale byla to velká škola a já měl alespoň peníze na zmrzlinu.

Robert má za sebou podobný příběh. Po nástupu na střední školu začal pracovat jako IT expert ve firmě svého táty a měl na starosti maličkosti jako například úpravy chyb na webových stránkách, ale stejně jako u mě to byla pro začátek slušná porce zkušeností.

V dalších ročnících už jsme byli ostřílenější. Já začal pracovat pro marketingovou agenturu, která má na starosti profesionální sportovce a Robert byl programátor ve společnosti Cortex, a.s. Jedna zakázka střídala druhou, zkušenosti přibývali a my měli slušný náskok před svými vrstevníky. Nebylo to ani z důvodu, že bychom se chtěli vytahovat, ale ve škole jsme pracovali a pracovali jsme i ve volném čase. To nebyla touha se vytáhnout před vrstevníky, ale jen koníček, který nás nesmírně bavil a baví.

Zatímco Robert zůstal věrný společnosti Cortex, tak já si vyzkoušel více agentur. Moje další štace byla v grafickém studiu M-S-P, kde jsem se více učil s předtiskovou přípravou a tvořil vše od vizitek přes brožury až po kalendáře a v marketingové agentuře Liff Studio, kde jsem sbíral zkušenosti z oblasti online marketingu.

Kassua studio

Jakmile mi někdo položil dotaz, zda znám programátora, který by mu vytvořil webové stránky, tak jsem automaticky navrhl Roberta. Tvořili jsme skvělý tým. Já stránky navrhl a Robert návrh převedl do řečí kódů.

Tím, že jsem během střední školy na sobě poznal, že si budu chtít jednou splnit sen v podobě vlastní firmy, tak se mi okamžitě do hlavy vloudila myšlenka digitální agentury. Zkušenosti nějaké máme a jak se říká: ,,Kdo se bojí, *** v síni”.

Okamžitě jsem zavolal Robertovi a popsal mu svůj návrh. Myslím, že nemusím zmiňovat, že stejně jako já se do uskutečnění nápadu pustil se vší vervou. Začali se realizovat strategie, plány, návrhy, webové stránky, přijímání zaměstnanců a veškeré povinnosti k založení nové digitální agentury.

Je zbytečné psát, že se vše povedlo a dotáhlo, jinak bych nepsal tyto řádky, ale ještě nás čeká mnoho práce. Máme své sny, své cíle a teď jen ozubená kolečka roztočit, tak si držte klobouky!